Jak akceptować kryptowaluty jako opcję płatności w swojej przestrzeni coworkingowej
11

kwietnia

Jak akceptować kryptowaluty jako opcję płatności w swojej przestrzeni coworkingowej

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i wiele innych, przeżywają rozkwit. Świat jest teraz naprawdę otwarty na tę kwestię i zaczął akceptować kryptowaluty jako alternatywną formę płatności. W związku z tym wiele firm jest zainteresowanych akceptowaniem kryptowalut jako opcji płatności. Pojawia się więc pytanie, jak akceptować kryptowaluty jako opcję płatności w naszej przestrzeni Co-workingowej?

Akceptowanie kryptowalut w Twojej firmie lub przestrzeni co-workingowej jest całkiem proste. Istnieje bowiem wiele procesorów płatniczych. Ale czy naprawdę powinieneś akceptować kryptowaluty jako opcję płatności?

Dowiedzmy się tego:

Czy powinieneś akceptować płatności kryptowalutami w swoim co-workingu?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm korzysta z kryptowalut, w tym niektóre z największych firm, jak Microsoft, PayPal i wiele innych. Nawet PayPal wprowadził Bitcoin do swoich zwykłych opcji płatności.

Jeśli więc chcesz akceptować kryptowaluty w swojej przestrzeni co-workingowej, to z pewnością powinieneś się na to zdecydować. Dlaczego? Ponieważ kryptowaluta umożliwia tanie, bezgraniczne i szybkie transakcje w porównaniu z większością innych metod płatności.

Chociaż, możesz pomyśleć, dlaczego w ogóle potrzebujesz korzyści płynących z transakcji bez granic w swojej przestrzeni co-workingowej? Cóż, to prawda, ale kryptowaluty przynoszą też inne korzyści.

Na przykład kryptowaluty wiążą się z mniejszymi opłatami za transakcje w porównaniu z kartami kredytowymi lub innymi metodami płatności. Jako właściciel firmy będziesz więc płacić mniej pieniędzy jako opłaty manipulacyjne.

Ponadto kryptowaluta jest bardzo bezpieczna i ma charakter zdecentralizowany. Chroni to handlowców przed oszustwami. Ponieważ nie uczestniczą w nich osoby trzecie, nie mogą one anulować Twoich płatności online.

Co więcej, transakcje kryptowalutowe są niezwykle szybkie w porównaniu z transakcjami bankowymi. Transakcje kryptowalutowe są przetwarzane w czasie rzeczywistym. Nie musisz więc czekać kilku dni na rozliczenie płatności.

Wiąże się z tym jednak również kilka zagrożeń, o których opowiem w następnej części artykułu.

Plusy i minusy akceptacji

Plusy:

Brak Chargeback

Jedną z najlepszych cech płatności kryptowalutowych jest to, że nie ma obciążenia zwrotnego. Pomaga to w ograniczeniu oszustw związanych z obciążeniami zwrotnymi. Często klienci żądają obciążenia zwrotnego karty kredytowej po otrzymaniu usługi lub produktu. W rezultacie sprzedawcy muszą liczyć się ze stratami.

Ale dzięki kryptowalutom nie będzie to już możliwe. Ponieważ transakcje kryptowalutowe odbywają się tylko w jedną stronę. W związku z tym nie ma możliwości zażądania obciążenia zwrotnego. Jeśli musisz dokonać zwrotu, musisz przeprowadzić ręczny proces.

Niskie opłaty transakcyjne

Kolejną przydatną cechą płatności kryptowalutowych jest to, że wiążą się one z niskimi opłatami transakcyjnymi. Opłata transakcyjna jest znacznie niższa w porównaniu z opłatami pobieranymi przez bank. Zazwyczaj banki pobierają opłaty w wysokości 5-7%, ale w przypadku kryptowalut opłaty te wynoszą tylko około 0-0,15 USD.

Anonimowość

Ty, jako sprzedawca, możesz uważać, że otrzymywanie płatności od anonimowych użytkowników to poważny przekręt. Ale co z ludźmi, którzy troszczą się o swoją prywatność?

Transakcje kryptowalutowe słyną z tego, że są anonimowe. W rezultacie nikt nie może sprawdzić, skąd pochodzi płatność. Jest wielu użytkowników, którzy korzystają z anonimowych giełd kryptowalutowych, które nie mają obowiązkowego KYC i używają ich do codziennych transakcji.

Wady:

Zmienność

Jedną z głównych wad kryptowalut jest niestabilność cen. Ponieważ cena kryptowalut nie jest regulowana przez rząd. W związku z tym cena monet kryptowalutowych ulega znacznym wahaniom. Można zauważyć, że w jednej chwili cena wzrosła, a w następnej spadła. Stanowi to poważny problem, jeśli chodzi o wydawanie zwrotów. Ponadto możesz stracić ogromne pieniądze, jeśli rynek spadnie.

Słabe bezpieczeństwo

Kryptowaluta nie jest bezpieczna i zawsze jest narażona na różne zagrożenia. Istnieją hakerzy, którzy tworzą usterki techniczne i próbują uzyskać dostęp do portfela użytkownika oraz zhakować jego aktywa. Dlatego też, jako sprzedawca, musisz pomyśleć o tym, jak bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty.

Adresy portfela są niemożliwe do odzyskania

Jeśli utracisz klucz dostępu właściciela do portfela, klucze te są niemożliwe do odzyskania lub bardzo trudne do odzyskania. W rezultacie, jeśli stracisz dostęp do portfela, będziesz musiał stracić swoje aktywa kryptowalutowe. Dlatego też, jeśli masz do czynienia z kryptowalutami, upewnij się, że podjąłeś odpowiednie środki bezpieczeństwa i ochrony.

Jak akceptować kryptowaluty jako opcję płatności w swojej przestrzeni co-workingowej?

Akceptacja Bitcoina lub innej kryptowaluty nie jest skomplikowanym zadaniem. Wszyscy znamy procesory kart kredytowych, które pomagają nam w przyjmowaniu płatności.

To samo dotyczy również kryptowalut. Trzeba poszukać procesora płatności kryptowalutowych i zapisać się do jego usług.

Procesorów płatności kryptowalutowych jest zdecydowanie zbyt wiele. Jednak wśród nich jednym z najpopularniejszych jest Coinbase commerce.

Coinbase pozwala na przyjmowanie od klientów kryptowalut za wszystkie towary i usługi. Pozwala również na wystawianie rachunków i faktur swoim klientom.

A oto jak możesz się do niego zapisać:

  • Po pierwsze, zarejestruj się w Coinbase commerce, przechodząc na ich stronę internetową.
  • Po zarejestrowaniu się, zobaczysz trzy opcje: Utwórz kasę, Wyślij fakturę i Użyj naszego API. Jeśli otrzymujesz płatność bezpośrednio od klienta, możesz użyć opcji wyślij fakturę. Jeśli natomiast przyjmujesz płatności na swojej stronie internetowej, skorzystaj z opcji Utwórz kasę lub API.
  • Jeśli wybrałeś pierwszą opcję, pojawi się możliwość wprowadzenia szczegółów produktu. Tak więc zrób to.
  • Na koniec pojawią się dwie opcje: osadzenie linku lub udostępnienie linku. Możesz umieścić link na swojej stronie internetowej lub udostępnić go swoim klientom, aby otrzymać płatność.

Słowa końcowe:

To już wszystko, jeśli chodzi o Twoje pytanie o to, jak akceptować kryptowaluty jako opcję płatności w Twojej przestrzeni co-workingowej. Mam nadzieję, że pomogło Ci to w odpowiedzi na Twoje pytanie i teraz wiesz, jak skonfigurować procesor płatności kryptowalutowych. W razie jakichkolwiek innych pytań, nie krępuj się komentować poniżej.