O czym nie wolno zapominać aranżując recepcję?
27

maja

O czym nie wolno zapominać aranżując recepcję?

Recepcja to miejsce szczególne, dziś więc niewiele osób mogłoby zakwestionować tezę, zgodnie z którą zasługuje ona na miano miejsca reprezentacyjnego. Nie sposób dziwić się więc, że jej wygląd nie pozostaje bez wpływu na to, jakie będzie wrażenie, które nasza firma wywrze na swoich klientach.

Recepcja powinna być zatem miejscem starannie zaprojektowanym, a jednocześnie idealnie wkomponowanym w przestrzeń biurową. Nie można też zapominać o tym, że recepcja jest tez miejscem pracy, jednym z jej znaków rozpoznawczych powinna stać się więc funkcjonalność. Nowoczesna recepcja w biurze ma wiele funkcji do spełnienia, okazuje się jednak, że ciągle mamy problem z jej właściwą aranżacją. Co gorsza, nadal nie brakuje osób, które nie mają pojęcia, dlaczego troska o właściwy wygląd recepcji ma takie duże znaczenie.

Na szczęście, jeśli już uzupełnimy naszą wiedzę, a jednocześnie zdecydujemy się na poświęcenie określonego czasu na prace aranżacyjne, możemy mieć pewność, że nasze działania przyniosą rezultaty, które będą nas satysfakcjonowały. Co więcej, dzięki coraz bardziej zróżnicowanej ofercie, recepcje pojawiające się w kolejnych biurach wcale nie muszą być swoimi kopiami. Architekci wnętrz, którym zadaje się pytanie o cechy dobrej recepcji nie mają wątpliwości, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim aranżacja.

lada recepcyjnaStawia się przy tym nie tylko na indywidualizm, ale również na funkcjonalność. Oczywiście, kluczem do sukcesu wydaje się również odpowiedni dobór mebli recepcyjnych, nie można jednak zapominać również o roli, jaką ma do spełnienia odpowiednie oświetlenie. Jeśli zastanawiamy się nad samym wyborem mebli, powinniśmy pamiętać, że kluczowe znaczenie w tym pomieszczeniu mają systemy lad recepcyjnych.

To właśnie one stają się wizytówką firmy, a jednocześnie muszą być dobrane w sposób, który nie będzie utrudniał pracy osobom decydującym się na skorzystanie z ich możliwości. Personel recepcji musi przecież pracować przy komputerze, a przy samej ladzie niejednokrotnie gromadzi się przynajmniej kilka osób. Wszystko to sprawia, że duży nacisk na funkcjonalność wydaje się uzasadniony.