Hotelowa lada recepcyjna – jakie powinna mieć wymiary?
3

czerwca

Hotelowa lada recepcyjna – jakie powinna mieć wymiary?

Poszukiwanie idealnej lady recepcyjnej do hotelu trzeba się kierować wyglądem, ceną ale przede wszystkim tym, czy taka lada będzie praktyczna dla pracowników jak i też klientów i gości, które będą się tam pojawiać.

Wyjątkowo wazną sprawą będzie między innymi dopasowanie blatu roboczego, a więc tego miejsca, przy którym recepcjonista powinien pracować. Powinien on mieć swoje miejsce na wysokości między 72 cm a 80 cm. Dzięki temu osoba, która będzie za taką ladą siedzieć będzie czuła się tam komfortowo nawet, jeśli będzie musiała pracować przez wiele godzin. Inaczej sprawa będzie wyglądać w momencie, gdy przygotowuje się wysokość pulpitu dla pojawiających się gości.

Warto zwracać uwagę na to, że taka osoba będzie na stojąco. Dlatego właśnie blat dla pojawiającego się gościa musi być wyżej. Dobrze będzie, jeśli znajdzie się między 110 a 120 cm. Warto również pamiętać, że punkt obsługi klienta należy dostosować sobie również do osób niepełnosprawnych ruchowo, które mogą się poruszać na wózkach inwalidzkich. W takim przypadku powinno się również umieścić blat gdzieś na wysokości około 90 cm co będzie najlepszą opcja dla osób, które pojawiają się w takim miejscu na wózku.

projekt przestrzeni lady recepcyjnej Dla takich klientów należy również przygotowywać specjalny podjazd o wysokości minimalnie 67 cm. Warto również zwracać uwagę na to jak szeroka będzie taka lada. Należy pamiętać o tym, by mieć blat mniej więcej szeroki na 60-90 cm. Dzięki temu można być pewnym, że praca przy takim blacie będzie komfortowa. Pulpit dla gościa będzie miął szerokość między 20 a 40 cm.

Nie można również zapominać, że dobrze będzie mieć półkę odkładczą na wysokości około 60-70 cm. Przygotowanie lady musi więc być dobrze przemyślane, tak by można było wykonywać tam pracę w odpowiednio komfortowych warunkach. Każdy więc, kto skorzysta z takich porad będzie mógł samodzielnie przygotować sobie dobrą i wygodną w praktyce ladę recepcyjną.