Pierwsze wrażenie kluczem do sukcesu
23

maja

Pierwsze wrażenie kluczem do sukcesu

Recepcja jest takim miejscem, gdzie będzie dochodziło do pierwszego spotkania klienta z firmą. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i niekiedy będzie kluczem do sukcesu. Dobrze będzie więc potraktować bardzo poważnie projekt recepcji, tak by stała się ona rzeczywiście udanym miejscem, gdzie wszystkie pojawiające się osoby będą się dobrze czuć.

Zacząć trzeba od wybrania lokalizacji dla recepcji. Powinna ona znajdować się w takim miejscu, gdzie będzie można ją łatwo lokalizować i klient od razu zobaczy tą recepcję i będzie mógł się do niej udać. Widoczność recepcji będzie bardzo ważna. Można tam między innymi umieścić jakieś propozycje firmowego logotypu co od razu pozwoli taką recepcję lokalizować każdemu kto się tam pojawi. Jeśli uda się przygotować miejsce na recepcje będzie można zająć się już aranżacją tego miejsca.

Często recepcja nie będzie zbyt duża i wtedy umieszcza się tam ladę i niewielką poczekalnię. Wiele zależy również od tego jaka firma będzie tą recepcję przygotowywać i czy może być tak, że potrzebna będzie większa przestrzeń dla pojawiających się gości. W procesie tworzenia recepcji będzie trzeba zadbać o wygodę klientów, dlatego dobrze będzie również przygotować jakiś wieszak, niewielki stolik. Lada musi być takim miejscem, gdzie w komforcie będzie można obsługiwać pojawiających się gości.

wygląd lady recepcyjnej Na pewno trzeba dbać o jej dobre przygotowanie. Musi ona tworzyć blat do pracy dla recepcjonisty oraz takie miejsce, przy którym będą pojawiać się goście. Wygląd mebli należy dopasować do charakteru firmy. Wiele zależeć będzie od naszego pomysłu ale także rodzaju prowadzonej firmy. To wszystko ma również istotne znaczenie, ponieważ jak wiadomo trzeba będzie również dopasować wygląd recepcji do firmy. Przy kancelarii prawnej musi być ona odpowiednio elegancka. Jeśli natomiast będziemy realizować recepcję w agencji reklamowej będzie można postawić na bardziej ostre kolory i nieco mocniejsze kształty, które mogą być również zaskakujące dla pojawiających się w naszej firmie gości.